fbpx

Volkswagen Garbus Oval

Rok produkcji 1956

199 000 PLN (44,388 EUR)
Oferta nr 1841

Po powstaniu 9 prototypów ostatecznie zatwierdzono projekt modelu nazwanego „Type 60”, którego produkcję rozpoczęto w lipcu 1941 roku. Samochód ten produkowano do sierpnia 1944 roku i proces ten przyniósł rynkowi 630 egzemplarzy, które stworzono zarówno w wersjach cywilnych (sedan, kabrio), jak i wariancie wojskowym. Pierwotnie cała fabryka (jak i miasto) nazywało się KdF Wagen (a […]

Dowiedz się więcej!

Klasyczne samochody Volkswagen

Samochodowych klasyków na całym świecie jest naprawdę mnóstwo, jednak patrząc na polskie środowisko nie sposób nie docenić marki Volkswagen, która z pewnością należy już do motoryzacyjnej historii dzięki sporej popularności wśród ludzi. Ten niemiecki producent ma swoim portoflio kilka modeli, który na stały weszły do kanonu i z pełną odpowiedzialnością można uznać, że Volkswagen klasyczne samochody stworzył doskonale. Historia firmy sięga lat 30. XX wieku, a jej początkiem było zarządzenie Adolfa Hitlera, który zlecił stworzenie auta klasy średniej, które będzie dostępne dla dużego grona odbiorców. Dziś do klasycznych aut Volkswagen można zaliczyć takie kultowe modele samochodów, jak Passat, Gold czy Garbus, które znane są przez każdego fana motoryzacji. 

Passat, czyli prawdziwy klasyk Volkswagena

Pytając o najbardziej znany model Volkswagena wiele osób szybko odpowie, że jest nim Passat i trudno się temu dziwić, bo przez wiele lat cieszył się on ogromną popularnością i nie jest przesadą określenie, że Passat klasycznym samochodem jest w 100%. Seria ta doczekała się aż ośmiu generacji, jednak wśród fanów klasycznych samochodów Volkswagen największą wartość będą miały te najstarsze.

Pierwsza generacja klasycznego Volkswagena Passata swoją premierę miała w 1972 roku, a swoją nazwę zawdzięcza on nazwie wiatru morskiego, który spotkać można w strefie międzyzwrotnikowej. Pierwszy rzut Passata był mocno wzorowany na zaprezentowanym nieco wcześniej modelu Audi 80, a ich wspólną cechą było to, że oba zbudowano na bazie tej samej płyty podłogowej.

Kolejne generacje Passata to prawdziwe klasyki Volkswagena, które przez lata cieszyły się bardzo dużą popularnością i uznaniem wśród klientów i nawet dziś można zobaczyć, jak po ulicach jeżdżą jego kolejne generacje, czyli B3, B4 czy B5.

Pozostałe klasyczne modele Volkswagen

Passat nie jest oczywiście jedynym klasycznym samochodem Volkswagen, jakim warto się zainteresować. Jedną z wersji, która na stałe weszła w kanon klasyków jest niewątpliwie Golf, czyli kompaktowe auto produkowane od 1974 roku. Bardzo ciekawym egzemplarzem jest Volkswagen Golf Mk2 z 1989 roku, który może uchodzić za prawdziwy wzór aut klasy kompakt. Niebanalny design oraz wysoka jakość wykonania sprawiają, że nawet niewielka moc silnika pozwala stwierdzić, że Golf to klasyczny samochód warty uwagi.

Zapadający w pamięć design to z pewnością największy atut klasycznego Garbusa, czyli kultowego już Volkswagena Typu 1 znanego w innych krajach jako „Beetle” czy „Käfer”. Przez wiele lat niepowtarzalny Volkswagen Garbus zyskiwał swoją renomę i był on najdłużej i najliczniej produkowanym modelem w historii motoryzacji, dlatego bez chwili zawahania można zaliczyć go do grona samochodów klasycznych Volkswagen.

Ciekawych modeli klasycznych Volkswagen jest oczywiście więcej i fani motoryzacji na pewno chcieliby umieścić w nich takie auta, jak Volkswagen Corrado, Polo czy Scirocco i ich kolejne generacje, co jest w pełni słuszne – te samochody również zasługują, aby docenić je i umieścić wśród najciekawszych. Jedno jest pewne – historia Volkswagena przyniosła światu mnóstwo samochodowych klasyków, które pozostaną nimi na długie lata.

Klasyczne samochody Volkswagen w RT Classic Garage

Jeżeli marzysz o posiadaniu własnego klasyka Volkswagen i zależy Ci na tym, aby kupić je w zaufanym miejscu, to trafiłeś wprost idealnie. Koniecznie przejrzyj ofertę RT Classic Garage i zapoznaj się z samochodami klasycznymi Volkswagen, które są obiektem zainteresowania koneserów klasyków z całego świata. Zobacz, co mamy w swojej ofercie, skontaktuj się z nami i spełnij swoje marzenie o tym, aby wejść w posiadania samochodu Volkswagen uważanego za klasyk!