fbpx

Porsche 911 Carrera 4S 996

Rok produkcji 2003

199 900 PLN (44,003.7 EUR)
Oferta nr 1826

Porsche Carrera generacji 996 ma piękną sylwetkę, a według wielu miłośników zdecydowanie najwspanialej wygląda w wersji Carrera 4S. Ten egzemplarz mocno potwierdza tę tezę. Poszerzane nadwozie, lepsze hamulce, napęd na 4 koła i sportowe zawieszenie M030 to elementy, które miał wspólne z wersją 911 Turbo. To, co było indywidualne dla Carrery 4S, to piękna czerwona […]

Dowiedz się więcej!

Porsche 911(996) Carrera

Rok produkcji 1998

189 000 PLN (41,604 EUR)
Oferta nr 1722

Porsche 911 996 – pierwszy po wielkiej erze wiatraków. Niepowtarzalny design, zautomatyzowana skrzynia z możliwością ręcznej zmiany biegów i 300 koni mechanicznych mocy, które sprawią radość nie tylko wytrawnym kierowcom. Świetnie zachowane wnętrze z czarną skórą świetnie kontrastuje z czerwonym lakierem. Białe zegary z czerwonymi elementami przywodzą na myśl sportowe zacięcie samochodu. Jedym słowem: klasyka, […]

Dowiedz się więcej!

Klasyczne samochody Porsche

Niewiele jest marek samochodów, które już po chwili przywołują myśl „to jest właśnie klasyczne auto” i jedną z nich jest z pewnością Porsche. Kultowy niemiecki producent na stałe wrył się w świadomość zarówno zaciekłych fanów motoryzacji, jak i typowych laików, dzięki czemu z łatwością można przypisać jego pojazdom miano prawdziwych klasycznych samochodów. Historia firmy sięga 1931 roku, kiedy do Ferdynand Porsche (jak łatwo się domyślić, od jego nazwiska pochodzi słynna nazwa) założył własne biuro konstrukcyjne i rozpoczął pracę nad pojazdami, które z czasem stały się typowymi klasykami. Pierwszym samochodem, który wyszedł z warsztatu firmy było Porsche 356 z 1948 roku, które w wielu elementach przypominało współtworzonego niegdyś przez samego Ferdynanda Volkswagena Garbusa, jednak najpopularniejsze samochody klasyczne Porsche miały dopiero powstać.

Porsche 911 – najsłynniejszy samochód klasyczny marki

Najpopularniejszy klasyczny model Porsche 911 powstał w 1963 roku i od samego początku swojego istnienia był prawdziwym hitem. Wersja ta posiadała silnik typu boxer umieszczony z tyłu i szybko zyskała ogromną popularność nie tylko jako odnoszący sukcesy samochód wyścigowy, ale też w sprzedaży wśród klientów poza branżą motosportu, przez co do dziś uznawana jest za najbardziej rozpoznawalne auto Porsche, które stało się kultowym klasycznym samochodem.
Ponadczasowy design i najwyższa jakość pozwoliły na zyskanie ogromnej rzeszy fanów, jednak normalną koleją rzeczy była nieustanna chęć rozwoju i ewolucji dziś klasycznego Porsche 911, dlatego świat ujrzało łącznie aż 8 generacji tego modelu. Do tego grona ciężko zaliczyć oczywiście najnowsze wersje, dlatego koneserzy klasycznych aut skupiają się przede wszystkim na tych starszych, kultowych odsłonach.
Jednym z najciekawszych klasyków Porsche jest 911 Turbo Cabrio, czyli model z piątek generacji oznaczony numerem 996. Samochód ten nie jest wprawdzie zbyt wiekowy, bo pochodzi z 2003 roku, jednak dzięki swojej klasie i opinii topowego auta marki z pewnością może być zaliczany do grona samochodów klasycznych. Jego silnik o mocy 420 KM i pojemności 3600 cm3 gwarantuje genialne osiągi i niezrównaną przyjemność jazdy, a wersja cabrio pozwala cieszyć się nim najbardziej wtedy, gdy przychodzi lato i piękna pogoda za oknem. Taki klasyczny samochód Porsche to marzenie każdego fana motoryzacji!

Sportowy klasyk Porsche Panamera

Innym niezwykle popularnym modelem niemieckiego producenta jest Porsche Panamera, czyli auto produkowane od 2009 roku. Klasyczna Panamera była pierwszym historii marki luksusowym czterodrzwiowym i czteromiejscowym coupe, co było odpowiednią reakcją na zwiększające się zapotrzebowanie tego typu modelami. Początkowo Porsche Panamera spotykała się z różnymi opiniami i nie była aż tak ciepło przyjęta przez publikę, jednak z biegiem czasu zaczęła zyskiwać sporą popularność i doczekała się nawet drugiej generacji, co z pewnością gwarantuje jej miejsce wśród klasycznych modeli Porsche.

Klasyczne samochody Porsche w RT Classic Garage

Jeżeli marzysz o posiadaniu własnego klasyka Porsche i zależy Ci na tym, aby kupić je w zaufanym miejscu, to trafiłeś wprost idealnie. Koniecznie przejrzyj ofertę RT Classic Garage i zapoznaj się z samochodami klasycznymi Porsche, które są obiektem zainteresowania koneserów klasyków z całego świata. Zobacz, co mamy w swojej ofercie, skontaktuj się z nami i spełnij swoje marzenie o tym, aby wejść w posiadania samochodu Porsche uważanego za klasyk!