fbpx

Porsche 911 Turbo 997.1

Rok produkcji 2008

597 000 PLN (143,664 EUR)
Oferta nr 2826

Porsche 911 Turbo – kwintesencja marki i sportowych emocji w wydaniu Porsche. Porsche 911 Turbo 997.1 może być spełnieniem Twoich marzeń. Ma piękną konfigurację kolorystyczną i zostało dodatkowo z wyjątkowym gustem zmodyfikowane. Prezentowany egzemplarz pochodzi z polskiego salonu. Auto zostało odświeżone lakierniczo w 2023 roku – na całym aucie nowy lakier zgodny z fabrycznym vin. […]

Dowiedz się więcej!

Porsche 911 Carrera 996

Rok produkcji 2001

159 000 PLN (38,262 EUR)
Oferta nr 2468

Generacja 996 długo była najbardziej niedocenianą, lecz aktualny trend mówi dosadanie, że czasy te już się skończyły. Pierwsze Porsche 911 Carrera wyposażone w silnik chłodzony cieczą już nie jest ubogim krewnym swoich braci. Prezentowany egzemplarz to poliftowa klasyczna Carrera 2 z manualną skrzynią biegów i w ciekawej stylizacji.

Dowiedz się więcej!

Porsche 911(996) Carrera 

Rok produkcji 2003

159 000 PLN (38,262 EUR)
Oferta nr 2454

Porsche 911 typ 996 sam producent nazwał zupełnie nową dziewięćset jedenastką. Po 34 latach produkcji producent całkowicie odnowił swoją ikonę. Klasyczne w liniach nadwozie stało się większe, podwozie ulepszone, a pod tylną pokrywą zagościł nowy, sześciocylindrowy, chłodzony cieczą silnik. To już młody klasyk, który z powodzeniem sprawdzi się także na dłuższej trasie, choć może również […]

Dowiedz się więcej!

Porsche 911(993) Carrera 2

Rok produkcji 1996

379 000 PLN (91,204 EUR)
Oferta nr 2226

Porsche 993 jest wewnętrznym oznaczeniem dla generacji Porsche 911 produkowanej i sprzedawanej w okresie od stycznia 1994 do 1998 jako zastępca modelu 964. Porsche 911 Carrera 993 było znacznie ulepszone względem swojego poprzednika. Według Porsche każda część samochodu została zaprojektowana od podstaw, łącznie z silnikiem i tylko 20% jego części zostało przeniesionych z poprzedniej generacji. […]

Dowiedz się więcej!

Porsche 911 Carrera 996 Cabrio

Rok produkcji 1998

189 000 PLN (45,481 EUR)
Oferta nr 2207

Porsche 911 generacji 996 jest modelem , który w ostatnich kilku latach zanotował największy skok jeżeli chodzi o wzrost cenowy. Prezentowana Carrera ma wszystkie cechy , żeby stać się klasycznym cabrio ma bardzo niski przebieg, oryginalny lakier i piękną linię. Auto pochodzi z Japonii i jest bezwypadkowe. Piękna klasyczna linia, świetny stan i otwierany dach […]

Dowiedz się więcej!

Klasyczne samochody Porsche

Niewiele jest marek samochodów, które już po chwili przywołują myśl „to jest właśnie klasyczne auto” i jedną z nich jest z pewnością Porsche. Kultowy niemiecki producent na stałe wrył się w świadomość zarówno zaciekłych fanów motoryzacji, jak i typowych laików, dzięki czemu z łatwością można przypisać jego pojazdom miano prawdziwych klasycznych samochodów. Historia firmy sięga 1931 roku, kiedy do Ferdynand Porsche (jak łatwo się domyślić, od jego nazwiska pochodzi słynna nazwa) założył własne biuro konstrukcyjne i rozpoczął pracę nad pojazdami, które z czasem stały się typowymi klasykami. Pierwszym samochodem, który wyszedł z warsztatu firmy było Porsche 356 z 1948 roku, które w wielu elementach przypominało współtworzonego niegdyś przez samego Ferdynanda Volkswagena Garbusa, jednak najpopularniejsze samochody klasyczne Porsche miały dopiero powstać.

Porsche 911 – najsłynniejszy samochód klasyczny marki

Najpopularniejszy klasyczny model Porsche 911 powstał w 1963 roku i od samego początku swojego istnienia był prawdziwym hitem. Wersja ta posiadała silnik typu boxer umieszczony z tyłu i szybko zyskała ogromną popularność nie tylko jako odnoszący sukcesy samochód wyścigowy, ale też w sprzedaży wśród klientów poza branżą motosportu, przez co do dziś uznawana jest za najbardziej rozpoznawalne auto Porsche, które stało się kultowym klasycznym samochodem.
Ponadczasowy design i najwyższa jakość pozwoliły na zyskanie ogromnej rzeszy fanów, jednak normalną koleją rzeczy była nieustanna chęć rozwoju i ewolucji dziś klasycznego Porsche 911, dlatego świat ujrzało łącznie aż 8 generacji tego modelu. Do tego grona ciężko zaliczyć oczywiście najnowsze wersje, dlatego koneserzy klasycznych aut skupiają się przede wszystkim na tych starszych, kultowych odsłonach.
Jednym z najciekawszych klasyków Porsche jest 911 Turbo Cabrio, czyli model z piątek generacji oznaczony numerem 996. Samochód ten nie jest wprawdzie zbyt wiekowy, bo pochodzi z 2003 roku, jednak dzięki swojej klasie i opinii topowego auta marki z pewnością może być zaliczany do grona samochodów klasycznych. Jego silnik o mocy 420 KM i pojemności 3600 cm3 gwarantuje genialne osiągi i niezrównaną przyjemność jazdy, a wersja cabrio pozwala cieszyć się nim najbardziej wtedy, gdy przychodzi lato i piękna pogoda za oknem. Taki klasyczny samochód Porsche to marzenie każdego fana motoryzacji!

Sportowy klasyk Porsche Panamera

Innym niezwykle popularnym modelem niemieckiego producenta jest Porsche Panamera, czyli auto produkowane od 2009 roku. Klasyczna Panamera była pierwszym historii marki luksusowym czterodrzwiowym i czteromiejscowym coupe, co było odpowiednią reakcją na zwiększające się zapotrzebowanie tego typu modelami. Początkowo Porsche Panamera spotykała się z różnymi opiniami i nie była aż tak ciepło przyjęta przez publikę, jednak z biegiem czasu zaczęła zyskiwać sporą popularność i doczekała się nawet drugiej generacji, co z pewnością gwarantuje jej miejsce wśród klasycznych modeli Porsche.

Klasyczne samochody Porsche w RT Classic Garage

Jeżeli marzysz o posiadaniu własnego klasyka Porsche i zależy Ci na tym, aby kupić je w zaufanym miejscu, to trafiłeś wprost idealnie. Koniecznie przejrzyj ofertę RT Classic Garage i zapoznaj się z samochodami klasycznymi Porsche, które są obiektem zainteresowania koneserów klasyków z całego świata. Zobacz, co mamy w swojej ofercie, skontaktuj się z nami i spełnij swoje marzenie o tym, aby wejść w posiadania samochodu Porsche uważanego za klasyk!