fbpx

Mercedes S 500 Coupe

Rok produkcji 1994

119 000 PLN (26,204 EUR)
Oferta nr 1904

Świetnie zachowany w pełni kompletny i zgodny z oryginałem egzemplarz Mercedesa S 500 Coupe. Pełna dokumentacja od pierwszego właściciela z książką serwisową włącznie. Auto pochodzi z Holandii. Wyposażenie: – skórzana tapicerka, – szyberdach, – elektryczne szyby , lusterka, fotele, kolumna kierownicy,– klimatyzacja, radio Becker. Zapraszamy do RT Classic Garage!

Dowiedz się więcej!

Mercedes 500 SE W140

Rok produkcji 1993

139 000 PLN (30,608 EUR)
Oferta nr 1673

Piękny egzemplarz kultowej już generacji W140. Auto pochodzi z Japonii i ma iluzoryczny przebieg 46 tys. km.  Wyposażenie:– skórzana tapicerka,– elektryczne fotele, lusterka, szyby, szyberdach,– tempomat,– klimatyzacja.

Dowiedz się więcej!

Mercedes CL 500 C215

Rok produkcji 2005

REZERWACJA
Oferta nr 1610

Mercedes CL 500 generacji C215. Pełnoprawny klasyk – prawdziwy Mercedes od A do Z. Imponuje komfortem, świetnym wyciszeniem kabiny i jakością wykonania i osiągami pięciolitrowego silnika V8. Wrażenie robi nawet po 20 latach. Nikt nie ma wątpliwości, że zachowany w pięknym stanie egzemplarz to przyszły pełnoprawny klasyk Wyposażenie:– szyberdach– elektryczne fotele– elektryczne lusterka i szyby– […]

Dowiedz się więcej!

Mercedes S500 Long W140

Rok produkcji 1995

109 000 PLN (24,002 EUR)
Oferta nr 1578

Prezentowany egzemplarz to kultowy już model S klasa generacji W140 ze świetnym silnikiem V8 o pojemności 5 litrów. Prezentowany egzemplarz pochodzi z Japonii – jest to wersja Long z przedłużonym nadwoziem. Auto zachowane w świetnym stanie, zarówno na zewnątrz, jak i wnętrze auta. Wyposażenie:– skórzana tapicerka,– klimatyzacja,– elektryczne szyby,– elektryczne lusterka– podgrzewane fotele Mercedes S500 […]

Dowiedz się więcej!

Mercedes S600 V12(W221)

Rok produkcji 2007

145 000 PLN (31,930 EUR)
Oferta nr 1574

Przepiękny egzemplarz generacji W221 w topowej wersji S600.Pod maską świetny silnik V12 . Auto sprowadzone z Japonii. Ubezpieczone i zarejestrowane w Polsce. Zapraszamy do RT Classic Garage. Wyposażenie:– Wersja Long,– Pakiet stylistyczny AMG,– Night Vision,– Pełna elektryka,– Podgrzewane i wentylowane fotele.

Dowiedz się więcej!

Klasyczne samochody Mercedes

Mówisz „Mercedes”, myślisz „klasyk” – w tym powiedzeniu nie ma ani trochę przesady, bo marka ta od zawsze kojarzy się z najwyższą jakością i ma swoje stałe miejsce w historii motoryzacji. Klasyczne samochody Mercedes z kultowym logo to prawdziwe dzieła sztuki i marzenie wielu koneserów aut z bogatą przeszłością, dlatego nie może dziwić stale wysokie zainteresowanie poszczególnymi modelami. Firma Mercedes powstała pod koniec XIX wieku z inicjatywy Carla Benza i Gottlieba Daimlera, którzy początkowo równolegle rozwijali swoje własne projekty, a ich drogi w doskonale znanej później formie skrzyżowały się w 1926 roku i były to podwaliny powstania rzeszy doskonałych klasycznych samochodów marki Mercedes.

Mercedes – najpopularniejsze klasyczne samochody

Niemiecki producent to absolutna motoryzacyjna czołówka, dlatego z jego fabryki wyszło mnóstwo znakomitych modeli, które dziś można określić jako prawdziwe klasyki Mercedes. Jednym z pierwszych podziwianych dziś klasyków był Mercedes 300 SL Gullwing debiutujący w 1954 roku, który swoją popularność i wyjątkowość zawdzięcza niespotykanym dotąd unoszonym do góry drzwiom przypominającym skrzydła oraz odpowiedniej sztywności nadwozia. 

Prawdziwą perełką wśród samochodów klasycznych Mercedesa jest niewątpliwie model S500 Long W140, który należy do ścisłej czołówki marki. Samochód ten produkowany był w latach 1993-1998 (choć trzecia generacja klasy S na rynek weszła już 2 lata wcześniej) i swoją doskonałą renomę zawdzięcza nie tylko silnikowi o mocy 320 KM i pojemności 4973 cm3, ale też wyciszonemu wnętrzu i bardzo wysokiemu komfortowi jazdy. Cała seria w tej generacji doczekała się kilku bardzo ciekawych edycji limitowanych, jednak tak naprawdę każdy odpowiednio zadbany i zachowany Mercedes S500 to pełnoprawny klasyczny samochód.

Mercedes AMG – najszybsze samochody klasyczne

Mnóstwo fanów motoryzacji swoją uwagę skupia na modelach z serii AMG, czyli jeszcze bardziej dynamicznych samochodach dla sportów motorowych. Połączenie luksusu i jakości ze znacznie mocniejszymi silnikami dającymi rewelacyjne osiągi okazało się kapitalnym ruchem, przez co klasyczne samochody Mercedes AMG to spełnienie marzeń każdego konesera.

Pierwszym efektem oficjalnej współpracy Mercedesa i firmy AMG był Mercedes C 36 AMG z 6-cylindrowym silnikiem o mocy 280 KM, czyli najmocniejsza odmiana seryjnie produkowanej C-klasy. Seryjna produkcja tego dziś klasycznego samochodu Mercedes rozpoczęła się na pod koniec 1993 i trwała do czerwca 1997 roku, a jego wyjątkowość potwierdza też fakt, że to on ugruntował specjalny format nazewnictwa kolejnych aut będących dziełem AMG i Mercedesa, które od tego momentu określane były oznaczeniem z dwóch, a nie trzech cyfr.

Nieco nowszym modelem, który albo jest już klasykiem Mercedesa, albo ma wybitny potencjał na samochód klasyczny jest Mercedes CL 63 AMG z 2007 roku, który jest niezwykłym połączeniem najwyższej klasy luksusu i fenomenalnych osiągów. Główną rolę w tym klasycznym modelu Mercedesa odgrywa jego legendarny silnik M156 o pojemności 6,2 litra oraz mocy 525 KM, dzięki czemu sama jazda oraz dźwięk pracy jest po prostu hipnotyzujący.

Klasyczne samochody Mercedes w RT Classic Garage

Jeżeli marzysz o posiadaniu własnego klasyka Mercedes i zależy Ci na tym, aby kupić je w zaufanym miejscu, to trafiłeś wprost idealnie. Koniecznie przejrzyj ofertę RT Classic Garage i zapoznaj się z samochodami klasycznymi Mercedes, które są obiektem zainteresowania koneserów klasyków z całego świata. Zobacz, co mamy w swojej ofercie, skontaktuj się z nami i spełnij swoje marzenie o tym, aby wejść w posiadania samochodu Mercedes uważanego za klasyk!