fbpx

Alfa Romeo 4C

Rok produkcji 2015

279 000 PLN (61,430 EUR)
Oferta nr 1627

Alfa Romeo 4C – dzieło sztuki na kołach, kwintesencja włoskiego stylu. Odnajdziemy tu wszystko, co pragnęliśmy mieć podczas szybkiej jazdy po możliwie krętej drodze i nic ponadto. Ten egzemplarz ma przebieg tylko 12 tys. km. Wyposażenie:– alufelgi,– klimatyzacja Idealne, by schować do garażu jako dobrą inwestycję, czasami wyciągając, radość gwarantowana podczas każdej przejażdżki. Doskonała inwestycja […]

Dowiedz się więcej!

Klasyczne samochody Alfa Romeo

Chcesz znaleźć prawdziwy klasyczny samochód, który nie będzie aż tak często spotykany? Bardzo ciekawe motoryzacyjne klasyki można odszukać w gronie modeli marki Alfa Romeo, która posiada wiele interesujących aut, choć nie są one aż tak znane i popularne wśród większości odbiorców. Firma ta powstała w 1910 roku jako producent modeli sportowych, luksusowych oraz wyścigowych, a znakiem rozpoznawczym jej klasycznych samochodów jest fakt, że najczęściej projektowane były przez legendarną firmę Carrozzeria Pininfarina.

Alfa Romeo 4C, czyli potencjalny klasyk

W przypadku tej marki zaczniemy nietypowo od drugiej strony, a konkretnie od nowszego modelu, który ma ogromny potencjał na samochody klasyk. Mamy tu na myśli Alfa Romeo 4C, czyli sportowe kompaktowe auto produkowane w latach 2013-2020. Projektant w tym przypadku chciał zbudować samochód o jak najmniejszej masie własnej zapewniając tym samym maksymalne osiągi, czego efektem było nadwozie stworzone z włókna węglowego oraz aluminium, a także specjalnie odchudzona jednostka napędowa o pojemności 1750 cm³.

Klasyczne sportowe Alfa Romeo 4C to idealna propozycja dla osoby, która szuka samochodu z wielkim potencjałem na przejście do historii, a także pojazdu będącego prawdziwym dziełem sztuki na kołach oraz kwintesencją włoskiego stylu. Będzie to świetny przyszły klasyk, który może spokojnie stać w garażu i zyskiwać na wartości, a także dać sporo radości podczas okazjonalnej przejażdżki.

Alfa Romeo Spider – przykład prawdziwego klasyka

Drugi z ciekawych modeli włoskiego producenta nie ma potencjału na klasyka – on już prawdziwym klasykiem motoryzacyjnym jest od dawna. Mowa tu o Alfa Romeo Spider, czyli aucie dość dobrze znanym i na stałe umiejscowionym w historii marki. Seria ta produkowana była w latach 1966−2010 i w tym okresie doczekała się trzech generacji, chociaż fanów klasyki samochodowej interesować będzie przede wszystkim pierwsza, a także druga z nich.

Ciekawe jest to, że klasyczna Alfa Romeo Spider swój kultowy status uzyskała nie tylko dzięki swojej awangardowej stylistyce i niepowtarzalnemu designowi, ale też dzięki charakterystycznemu dźwiękowi pracującego na wysokich obrotach silnika (zwanym „Alfa Sound”) oraz pojawieniu się w filmie „Absolwent” z Dustinem Hoffmannem. Wszystko to sprawia, że Spider bez cienia wątpliwości należy do grona klasycznych samochodów i nie przesadzimy, jeżeli nazwiemy go jednym z ciekawszych egzemplarzy włoskiej produkcji.

Klasyczne samochody Alfa Romeo w RT Classic Garage

Jeżeli marzysz o posiadaniu własnego klasyka Alfa Romeo i zależy Ci na tym, aby kupić je w zaufanym miejscu, to trafiłeś wprost idealnie. Koniecznie przejrzyj ofertę RT Classic Garage i zapoznaj się z samochodami klasycznymi Alfa Romeo, które są obiektem zainteresowania koneserów klasyków z całego świata. Zobacz, co mamy w swojej ofercie, skontaktuj się z nami i spełnij swoje marzenie o tym, aby wejść w posiadania samochodu Alfa Romeo uważanego za klasyk!