fbpx

17 sierpnia 2022 RTClassicGarage

„Zlot Zabytkowych Pojazdów” to wydarzenie motoryzacyjne realizowane przez Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu od roku 2009 roku, skupiające rocznie około 60 załóg z kraju i zagranicy. Celem imprezy jest budowanie i pogłębianie świadomości motoryzacyjnej, skupianie środowiska kolekcjonerów pojazdów zabytkowych, miłośników historii, a także przybliżanie najnowszych trendów obowiązujących we współczesnej motoryzacji. 

fot. Piotr Droździk

Tegoroczny „XIV Zlot Zabytkowych Pojazdów” w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu – oddziale Muzeum odbędzie się w dniach 17-18 września. Wydarzenie co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród miłośników motoryzacji, ale również mieszkańców regionu i turystów z całej Polski. 

fot. Piotr Droździk
fot. Piotr Droździk

W dniu 17 września zmagania zlotowe rozpocznie  rajd indywidualny pojazdów retro na trasie Nowy Sącz – Kasina Wielka, którego uczestnicy mają za zadanie pokonanie wyznaczonej trasy w oparciu o roadbook, zgodnie z przepisami ruchu drogowego oraz prezentację pojazdów na terenie ośrodka narciarskiego Kasina Ski w Kasinie Wielkiej.  W dniu 18 września na rynku Miasteczka Galicyjskiego w Nowym Sączu odbędzie się  ekspozycja pojazdów uczestniczących Zlocie, zaś późnym popołudniem wszystkie pojazdy będzie można podziwiać podczas parady ulicami Nowego Sącza. Imprezie towarzyszyć będąkonkursy sprawnościowe i tematyczne dla uczestników Zlotu i publiczności. Dla dzieci zostanie utworzona specjalna „Strefa Małego Zlotowicza”, w której nie zabraknie atrakcji  i zabaw dla  najmłodszych.

fot. Piotr Gaborek

Kategorie: Aktualności