fbpx

Klasyczne samochody

17 listopada 2021 RTClassicGarage

W ofercie RT Classic Garage można znaleźć sporo ciekawych „klasyków”, jednak aby być w pełni precyzyjnym powinniśmy wyjaśnić, co właściwie można nazwać samochodem klasycznym. Jakie kryteria powinno spełniać takie auto i jakie popularne przykłady możemy wymienić od ręki? Po przeczytaniu tego wpisu będziesz już raczej wiedzieć, co kryje się pod pojęciem „klasyczny samochód”.

Jak poznać klasyczny samochód?

Klasyczny samochód - RT Classic Garage

Prawda jest taka, że klasykiem można nazwać… niemal każde auto, bo jest to bardzo subiektywne określenie. No dobrze, na pewno do grupy tej nie będzie można włączyć modeli wciąż produkowanych, jednak wyjątkowo udana i popularna wcześniejsza generacja odbijająca swoje piętno na światowej motoryzacji jak najbardziej może się już do klasyki zaliczać. Jedni powiedzą, że klasyk musi być drogi, inni twierdzą, że ma to być auto mega popularne i, przede wszystkim, stare, zaś pozostali określeniem tym nazwą pojazd niezwykle rzadki i niemal niespotykany na ulicach. I wiesz co? Każda z tych osób będzie miała rację, bo do klasyki włączyć można zarówno samochody pochodzące z każdej z tych grup, jak i te łączące poszczególne kryteria. Jeżeli model, który masz na myśli był na swój sposób przełomowy, oryginalny lub niezwykle popularny w danym okresie w historii motoryzacji, to bez obaw możesz wrzucić go do przegródki z klasykami.

Zagraniczne klasyki

Klasyczny samochód - RT Classic Garage

Przykłady klasycznych samochodów zza granicy można wymieniać i wymieniać, a pierwszym z brzegu będzie Porsche 911, które znane jest nie tylko z ulic, ale również ze sklepów z zabawkami, gdzie często występowało w postaci składanych modeli czy też kultowych „resoraków”. Ten produkowany od 1963 roku sportowy model doczekał się wielu generacji, które powstają nieprzerwanie aż do dziś, przez co doskonale wpisuje się on w gusta zarówno fanów historii i klasyki, jak i najnowszych rozwiązań. Bardzo ciekawą wersją z tej rodziny jest z pewnością produkowany w latach 1998-2005 Porsche 911 Carrera 4 pochodzący z generacji 996, którego na ulicy z pewnością nie przeoczysz. Wśród ciekawych klasyków nie znajdują się tylko modele Porsche – naszym zdaniem bardzo fajnymi autami są również tak kultowe bryki, jak określane mianem „niemieckiego Ferrari” BMW 840 z 1994 roku, starsze generacje popularnych modeli Volkswagena, czyli Passat i Golf czy też zjawiskowe Mercedesy klasy S uważane przed laty za symbol luksusu i prestiżu.

Klasyczny samochód z polskim sznytem

Klasyczny samochód - RT Classic Garage

Tak, doskonale wiemy, że FIAT nie jest tutejszą marką, jednak jeden z jego modeli po prostu na stałe wpisuje się w naszą historię i nie ma opcji, aby nie był kojarzony z polskimi drogami. Mowa tu oczywiście o Fiacie 126p, czyli kultowym „Maluchu” (co ciekawe, nazwa ta stała się oficjalną pod koniec okresu produkcji), który dzięki swojej ogromnej popularności był jednym z najczęściej spotykanych samochodów na drogach w Polsce. Dlaczego 126p uznawany jest za kluczowy element motoryzacji polskiego społeczeństwa? Auto to było przede wszystkim najtańszym dostępnym na naszym rynku modelem, a do tego można było je w łatwy sposób samodzielne naprawić dzięki wyjątkowo prostej konstrukcji. Dziś nikomu nie przeszkadzają jego skromne gabaryty czy kiepskie osiągi – akutalnie zadbany i dobrze zachowany „Maluch” to prawdziwy rarytas i gratka dla fanów motoryzacji, którzy często daliby się za niego pokroić.

Marzysz o własnym klasyku i chcesz sprawić sobie upragnione auto z duszą i wyjątkową historią? Skontaktuj się z nami, a my pomożemy Ci w wyborze i sprowadzimy wymarzone auto spełniające wszystkie Twoje wymagania. Możesz liczyć na indywidualne traktowanie oraz fachową pomoc, bo klasyczne samochody to nasza życiowa pasja i z wielką radością zajmiemy się Twoim zamówieniem.

Kategorie: Aktualności