fbpx

Rok produkcji 1981

Przebieg 147 000 km

Pojemność 1585 cm³

Rodzaj paliwa benzyna

Moc 75 KM

Oferta nr 107

SPRZEDANE

Fiat 131 Mirafiori Coupe był zupełnie nowym modelem, posiadał zębatkową przekładnię kierowniczą, w przednim zawieszeniu zastosowano kolumny MacPhersona, w tylnym sprężyny śrubowe. Początkowo wyposażany był w silniki z wałkiem rozrządu w kadłubie (OHV) (pierwszy silnik, w którym wałek w kadłubie napędzany był paskiem zębatym) czterocylindrowe o pojemności 1297 cm³ (65 KM) i 1585 cm³ (75 KM). W 1976 roku pojawiła się wersja 131 Abarth z silnikiem DOHC o pojemności 1995 cm³ i mocy maksymalnej 140 KM. Fiat 131 produkowany był w latach 1974-1984 na wielu światowych rynkach pod różnymi markami.

Fiat 131 Mirafiori Coupe - RT Classic Garage

Fiat 131 Mirafiori to z jednej strony niezwykle udane auto rodzinne, a z drugiej legenda motorsportu. Oryginalne wersje Abarth z historią rajdową to samochody o wartości dochodzącej do miliona złotych i to one pociągnęły za sobą wzrost wersji Abarth, Racing, Mirafiori Sport, a następnie wszystkich, które z fabryki wyjechały wyposażone w dwudrzwiowe nadwozie. Te ostatnie najczęściej trafiały na rynki północnej Europy, skąd pochodzi prezentowany egzemplarz.
Nasz egzemplarz prowadzony ze Szwecji – jeden właściciel, pełna dokumentacja, książki serwisowe itp. Samochód zachowany w bardzo dobrym stanie. Wnętrze zachowane w świetnej kondycji.

Wyposażenie:
– welurowa tapicerka,
– alufelgi Abarth,
– dodatkowe halogeny Hella,
– akcesoria rajdowe
– obrotomierz itd.

Fiat 131 Mirafiori Coupe - RT Classic Garage

Auto odświeżone w Polsce – nowe naklejki, nowy lakier, nowe felgi w pełni odrestaurowane. Nowe opony.
Auto w bardzo dobrym stanie zarówno mechanicznym, jak i wizualnym.
Egzemplarz w pełni kompletny, zgodnie z oryginałem.
Wnętrze w świetnym stanie, w pełni oryginalne.
Fiat 131 Mirafiori Coupe nie wymaga wkładu finansowego, gotowe do drogi i czerpania przyjemności z każdego pokonywanego kilometra. Jazda nim to czysta przyjemność. Zapraszamy do RT Classic Garage!