fbpx

Rok produkcji 1984

Przebieg 30 000 km

Pojemność 652 cm³

Rodzaj paliwa benzyna

Moc 24 KM

Oferta nr 381

SPRZEDANE

Fiat 126 potocznie zwany przez wszystkich „Maluch” . Fiat 126 uznawany jest za samochód, który zmotoryzował polskie społeczeństwo. Auto, które nam sam widok powoduje uśmiech na twarzach pozostałych kierowców i przechodniów i , które zdecydowana większość kierowców w Polsce ma w swoim „cv”. Jego atutami były niska cena zakupu (był najtańszym samochodem dostępnym na polskim rynku) i prosta konstrukcja, umożliwiająca samodzielne naprawy].


Przez wiele lat Fiat 126 był jednym z najczęściej spotykanych samochodów na drogach w Polsce i doczekał się wielu nazw potocznych, z których najpopularniejsza – maluch, stała się pod koniec produkcji tego modelu (1997) jego oficjalną nazwą. Konstrukcja auta oferowała stosunkowo sporo miejsca wewnątrz biorąc pod uwagę gabaryty auta.


Egzemplarz w świetnym stanie z pełną historią , zarejestrowany jako zabytek, w pełni oryginalny. Wnętrze zachowane w bardzo dobrej kondycji. Auto w dobrym stanie zarówno mechanicznym i wizualnym. Egzemplarz w pełni kompletny . Auto nie wymaga wkładu finansowego, gotowe do drogi i czerpania przyjemności z każdego pokonywanego kilometra – auto przygotowane do jazdy. Do egzemplarza dołączamy pełną historię opisaną i odtworzoną zdjęciami archiwalnymi, dwa komplety kół, dwa komplety zderzaków, oryginalne gadżety z epoki dla prawdziwego miłośnika marki itp.
Zapraszam do kontaktu i zakupu.