fbpx

Inwestycja w klasyczne samochody - RT Classic Garage

26 września 2022 RTClassicGarage

Jeżeli chcesz zainwestować trochę pieniędzy i myślisz o sposobie na pomnożenie kapitału, to pierwszymi myślami będą zapewne banki i fundusze inwestycyjne. My z doświadczenia możemy podpowiedzieć Ci, że bardzo dobrą alternatywą dla tych rozwiązań będzie zainwestowanie w klasyczny samochód, który z każdym rokiem tylko podniesie swoją wartość zapewniając często lepszy procent wzrostu, niż wymienione wyżej sposoby na ulokowanie funduszy.

Jak zabrać się za inwestycję w klasyczny samochód?

Jeżeli chcesz wiedzieć, na jaki wzrost możesz liczyć, to najlepszą odpowiedzią będą słowa… to zależy. Marka, rocznik, cena, stan samochodu – wszystko to wpływa na to, jak wysoki będzie skok wartości, jednak najbardziej atrakcyjne modele mogą rosnąć nawet w granicach 15-30%, co już daje do myślenia i skłania do zastanowienia się nad inwestycją w klasyczne samochody. 

Zainwestowanie w klasyczne samochody - RT Classic Garage

Zainwestowanie pieniędzy w klasyk to nie jest pierwsza lepsza decyzja, bo musisz wiedzieć jaki model wybrać, aby w przyszłości móc na nim zarobić – w końcu nie wszystkie samochody to kopalnia pieniędzy. Jeżeli już decydujesz się na taki krok, a nie masz na ten temat odpowiedniej wiedzy, to warto skonsultować się z kimś, kto „zjadł na tym zęby” i wie, co w trawie piszczy. Przez nasz warsztat przewinęły się już dziesiątki klasyków, także z czystym sumieniem możemy zaproponować Ci pomoc w znalezieniu odpowiedniego klasyka skrojonego pod Twoje oczekiwania i budżet. Jakie opcje masz do wyboru?

W jaki klasyczny samochód zainwestować?

Jeżeli nie masz zbyt wysokiego budżetu na inwestycję, ale masz cierpliwość i nie chcesz dużego wzrostu na tu i teraz, to dobrym wyborem będzie pójście w youngtimery, czyli nieprodukowane już auta mające minimum 15 lat. Takie egzemplarze są stosunkowo tanie i dość łatwo znaleźć wybrany model w odpowiednio dobrym stanie, co będzie niemal pewnym zyskiem, choć nie od razu. Nieco droższe i trudniejsze do znalezienia będą oldtimery, które mają minimum 25-30 lat – tutaj rekompensatą jest jednak posiadanie klasyka, który ma już swoją renomę i może zapewnić Ci lepszy wzrost wartości, a o to przede wszystkim tu chodzi. Wiadomo, że najlepszą opcją będzie znalezienie starego oryginalnego modelu do samodzielnego remontu lub odrestaurowania, jednak tutaj musisz mieć sporo szczęścia i cierpliwości, a także odpowiednich fachowców, którzy wykonają robotę przy naprawach (a o to nie jest wcale tak łatwo). Jeżeli nie chcesz tracić czasu na te wymagające sporej uwagi czynności, to po prostu skorzystaj z gotowego rozwiązania w RT Classic Garage.

Najdroższą opcją przeznaczoną dla zapalonych fanatyków klasyków będą kultowe modele luksusowe i sportowe, które swoje kosztują, ale przy odrobinie szczęścia potrafią bardzo solidnie pomnożyć to, co zostało w nie zainwestowane. Jeżeli chcesz poczynić inwestycję w luksusowy klasyczny samochód, to możesz zainteresować się takimi markami, jak Ferrari, Lamborghini, Porsche czy Aston Martin – tutaj na pewno będziesz musiał przygotować się na spory wydatek, ale na takich autach chyba nie da rady stracić.

Zainwestowanie w klasyczne samochody - RT Classic Garage

Inwestycja w klasyczny samochód w RT Classic Garage

Niezależnie od tego, ile chcesz przeznaczyć na inwestycję w samochód klasyczny, w naszej ofercie na pewno znajdziesz coś dla siebie. W naszej historii sprzedaliśmy już dziesiątki klasyków, na których nasi Klienci potrafili zarobić, a przy tym cieszyli się z posiadania kultowego modelu w swoim garażu. Sprawdź, co RT Classic Garage może Ci zaproponować, a jeżeli nie znajdziesz odpowiedniego auta, to po prostu skontaktuj się z nami – jeżeli chcesz, to doradzimy Ci, wysłuchamy oczekiwań, a potem spróbujemy sprowadzić takie auto, jakie tylko chcesz. Gwarantujemy, że w tej sytuacji zadowolone będą obie strony.

Kategorie: Aktualności